כרמילה – הסיבוב האולטימטיבי

מאת: אופיר ורדי 23/09/2022

בתקופה האחרונה התמקדתי בריצות באזור כרמילה במטרה למצוא שבילים חדשים. הפעם, לדעתי הצלחתי למצוא את הסיבוב המקיף ביותר – מבחינת יחס טיפוס למרחק בלי לחזור על אותו שביל פעמיים.

הסיבוב שאורכו 29 ק"מ מכיל 1,630 מטר טיפוס – חלקו בשבילים נוחים אולם חלקו בשבילי אופנועים ובסינגלים טכנים. הוספתי מסלול קצר יותר אולם לא פחות אינטנסיבי – 16 ק"מ עם כמעט 1,000 מטר טיפוס – קישור בסוף הפוסט.

גרף הגבהים במסלול

מאחר ומצורף המסלול אין צורך לפרט כל חלק בו. אתמקד בחלקים היותר מעניינים. ההתחלה, באנדרטת מח"ל ליד מסילת ציון. לאחר שעולים, יורדים ועולים שוב עד לבית מאיר, יורדים בנחל כרמילה, כמעט עד סופו.

כאן מתחיל החלק הכי מאתגר במסלול. עולים בשביל תלול מנחל כרמילה לדרך נוף צפונית

העליה מסומנת באדום

למעשה, חלקה בשביל אופנועים, חלק בשבילי חיות והסוף בשביל די נוח. מאחר ועליתי את העליה בחושך, יתכן שניתן לבחור בחלק מהזמן בשביל יותר נוח ממה שאני עשיתי. רק פעם אחת, ניסיתי לעבור דרך שיחים. מיד הבנתי שזה מיותר ואכן ליד היה שביל. בסה"כ, עליה בהחלט אפשרית ויחסית נוחה יותר מהצפוי. לא הוספתי אותה -IHM מאחר והיא לא תמיד ברורה. לאחר שעוברים אותה – שאר המסלול ממש ברור ונוח (כמובן שהכל יחסי).

תוצאות העליה – רק שריטה אחת וגם היא מיותרת

לאחר מכן יורדים את שביל ישראל, עולים את בני ברית, יורדים בחזרה בשביל אופנועים.

 

ואז עולים בעליית שביל אופנועים 2. עליה זו אומנם תלולה אולם יש שביל ממש ברור. יורדים בחזרה לדרך לבני ברית ונעלה בעליית שביל אופנועים 3.

אופנועים בשביל אופנועים. הרבה רעש, עשן, הורסים את השבילים ובכלל אסור להם להיות שם.

זוהי עליה עוד יותר ברורה. נגיעה בחזרה לנחל כרמילה. משם נעלה בעליית שביל אופנועים 4 לדרך נוף צפונית ומשם ממשיכים לעלות עד לשורש. משורש יורדים לכביש 1, עולים למשלטים ויורדים לסיום

מסלול משובח שבסיומו אתה מרגיש שלווה אינסופית.

ליד שורש יש מים אולם בקיץ כדאי לקחת 2 ליטר ובחורף ליטר וחצי

מסלול נוסף שמקיף למעשה את כל הסינגלים באזור כרמילה ומהווה מסלול מעולה, טכני ויפה – 16 ק"מ עם כמעט 1,000 מטר טיפוס. למסלול לחצו כאן

למסלול המלא בסטרבה לחצו כאן

 

 

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים וקובץ מסלול gpx הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן