ארבעה מסלולי ריצת שטח בתל אביב

מאת: אופיר ורדי 17/08/2022

דבר ראשון רציתי להבהיר שאני לא צוחק. גם בעיר כמו תל אביב אפשר למצוא (בקושי) מסלולי שטח. הרעיון המקורי שלי היה לכתוב על חמישה מסלולים לריצות שטח בת"א, אולם, אני מודה, לא מצאתי חמישה.

אומנם לא תוכלו למצוא עליות כמו בכל הר ממוצע אולם יש מסלולים בכל רמות הקושי שמתאים לרצים מתחילים ועד לרצים בעלי ניסיון עשיר.

אתחיל מהקל לכבד – מהמסלולים הקלים ועד למאתגרים ביותר

רמת קושי קלה – פארק הירקון וירקון מזרח

לצד השביל הסלול בפארק הירקון יש שביל חול מהודק / כורכר המתחיל למעשה מהנמל (הים) בצד המערבי וממשיך עד לרמת החייל. מרמת החייל ניתן להמשיך ולרוץ בשבילים לבנים בירקון מזרח – לאורך נחל הירקון.

זה מסלול ברמת קושי קלה מאוד, אולם יתכנו קטעים מאתגרים – למשל אם ירד גשם או עבדה מערכת ההשקיה – אז הבוץ בשביל חלק ביותר.

אורך – בלתי מוגבל – ניתן להמשיך מהים עד לראש העין ויותר

 

רמת קושי בינונית – חול הים – חול רך

ריצה על חול רך (או על חול מהודק למי שרוצה) מאתגרת ומפעילה שרירים רבים, ריצה זו טובה כהתאוששות ולמי שמעוניין לדמות עליות ולהימנע מאימפקט חזק על הגוף (החול סופג היטב את המהלומות).

בריצה על חול רך אין רגע קל – בכל צעד אתה שוקע אולם נהנה מהבריזה, מהים, השקט. ריצה על שפת הים היא אחת מהריצות האהובות עלי ביותר.

יש שני מסלולים אפשריים – הראשון, מתחיל בשפת הים מול רידינג. ניתן לרוץ צפונה באופן חופשי כמה שרוצים – לאחרונה רצתי לנתניה. מלבד קטע של כמה מאות מטרים ליד המרינה בהרצליה שבו יש לעלות על המדרכה, ניתן לרוץ רצוף על החול.

אפשרות שניה, היא מבריכת גורדון ועד הדולפינריום וחזרה. זה קטע יותר עמוס וקצר – 2 ק"מ לכל צד.

 

רמת קושי בינונית – גבוהה – גבעות הכורכר תל ברוך

זו האפשרות היחידה למצוא קצת עליות עם שטח בתל אביב. נשארו מעט גבעות כורכר על שפת הים בין חוף תל ברוך ועד חוף הצוק הדרומי.

במקטע זה ניתן לרוץ באופן חופשי על הגבעות, לעלות ולרדת, ישנם קטעים יחסית שטוחים וקלים לצד עליות וירידות תלולות (אולם קצרות) בחול רך. ניתן לאלתר ולצבור טיפוס לא רע באזור

 

רמת קושי גבוהה – בולדרים

זה נמצא מתחת לעין ומהווה מסלול סופר מאתגר (אולם שטוח לחלוטין) המיועד לרצים בעלי ניסיון בשטח טכני בלבד!

מחוף הדולפינריום, לאורך הטיילת לכיוון דרום – יפו, יש סלעים המהווים שובר גלים. ניתן לרוץ, לקפץ ולהתקדם על הסלעים ובכך לדמות ריצה טכנית בבולדרים. אולי אתם מחייכים מתחת לשפם, אולם זה מסלול לא קל ומעניין – הלוך וחזור זה כ-3.4 ק"מ הדורשים ריכוז מירבי, מיומנות ושיווי משקל ומהווים אימון מצויין.

ניתן לרוץ באופן רציף לכל האורך – כלומר זה יריץ אולם לא ניתן להתקדם מהר מידי.

 

מכירים אפשרות נוספת לריצת שטח בתל אביב? אשמח לשמוע.

 

 

 

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן