סיבוב גלילי מנופית

אופיר ורדי, 02/05/2021

מזמן לא יצאתי לסיבוב קל ונחמד אז היום הגיע זמנו של הסיבוב של נופית.

באופן מפתיע, הריצה מתחילה מנופית, כלומר, לפי התכנון היא מתחילה בנופית אבל לא אמרו לי שיש בכניסה לישוב שער. שער לא ישבור אותנו ואכן, לאחר ששוחחתי איתו במשך מספר דקות, הגיע מהצד השני תושב שיצא לעבודה והשער נפתח.

התחלתי משביל סובב נופית אשר מתחיל מקצה רחוב צפרירים, וירדתי בסינגל לא ממש ברור לנחל ציפורי. ממשיכים מזרחה בעיקר בסינגלים זורמים של אופניים בתוך יערות, שדות, מטעים והפתעות נוספות. כאשר אני אומר הפתעות נוספות אני מתכוון שפתאום צצו מולי גמלים. מצורפת תמונה להוכחה.

פה ושם יש קטעים לא ברורים ובאופן מובהק לא עבירים, אבל מה ההפתעה, זה מסלול של Dudi Alon
– הפעם הגעתי מוכן מנטלית וגם פיזית (קל לאלתר עם הגרמין שיש בו מפות).

ממשיכים ומקיפים את אלון הגליל ואפשר להגיד שהכל התקדם באופן יחסית מהיר עד שהגעתי לכעביה. הכנתי מבעוד מועד תצלומי אוויר של המאפיות והמכולות בישוב, וידעתי בדיוק איזה בייגלה ברצוני לקנות. הלם. הכל סגור.

אני עומד המום כאשר ממולי מסגד. אם הם מוסלמים מדוע הכל סגור? היום יום ראשון. נזכרתי שאחריות אינה אשמה. זה עזר לי להבליג ולהמשיך הלאה. בדיעבד מסתבר שאולי זה קשור לרמאדן או לזה שיום המנוחה הוא ראשון מאחר והם עובדים בשבת.

התחיל להתחמם ואני יורד לעין יבקע – מעיין הסוסים. זה הזמן להתרעננות קצרה וקרירה לפני עוד שביל לא ברור המוביל להרדוף.
בהרדוף, עליתי ישירות למכולת. שוב הלם – המוכרת הקשישיה אולם הנחמדה סירבה למכור לי קולה בטענה שזה לא אורגני!! בקושי מצאתי גלידה לא סופר טבעונית שם.

המסלול מפלרטט שוב ושוב עם שביל ישראל, אבל כידוע, אי אפשר לרוץ בלי להיתקל בשביל הזה. כאן דודי שוב תכנן מעברים בלתי אפשריים ושוב נאלצתי לאלתר. עברתי בטחנת הנזירים ושוב בשבילים מעניינים אשר מחברים בין סינגלים או סתם עולים דוך ומקצרים פיתולים בסינגלים של אופניים והופה מגיעים לנופית.

אבל בנופית לא חוזרים ישר לרכב –  יורדים שוב בקטע קצר ותלול  לשביל הסובב נופית בשביל לעלות בחזרה לרכב.

שלא יווצר רושם לא נכון, רוב המסלול ממש זורם ומהיר, ונחמד לפעמים גם לצאת מהשבילים הרגילים. 32 ק"מ עם 1,200 מטר ירידה.

למסלול המעודכן עם פחות מכשולים לחצו כאן

תמונות מהמסלול

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים וקובץ מסלול gpx הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן