מסלול ZSR

אופיר ורדי, 11/01/2020

את ה-ZSR רצתי מלא פעמים. למעשה השתתפתי בכל האירועים אותם ארגנו מועדון summit ובנוסף רצתי את המסלול באופן עצמאי כאשר לא התקיים אירוע.

מדובר על מסלול אגרסיבי – ים המלח במיטבו. טכני, הררי, דורש ריכוז ויכולת טכנית טובה. המסלול הוא כ-57 ק"מ עם למעלה מ-2,800 מטר טיפוס.

מאחר ואין נקודות מים, כאשר רצנו את המסלול באופן עצמאי עשינו שינוי קטן – הכנסנו למסלול את עין נמר, מעיין שוצף שממנו ניתן למלא מים.

ההתחלה בחניון לילה נחל משמר אשר צמוד לכביש 90. ממנו רצים מערבה כ-2 ק"מ, עוברים את חניון הלילה הישן וממשיכים כ-4 ק"מ  בסינגל הצפוני לנחל משמר – למרות מגמת העליה ניתן לרוץ ברוב בסינגל. פונים שמאלה למעלה משמר בעליה תלולה וטכנית, עד לחניות משמר דרום. ממשיכים לכיוון מעבר נחל צאלים צפון, תצפית נמר, משם נרד לעין נמר להתרעננות ולמילוי מים כולל בפלאסקים ספייר אותם נטמין בהמשך. עוברים את מורד צאלים, מגיעים לשביל ענבה בו ניתן להטמין את המים, וממשיכים לחניון לילה נחל צאלים. אם הטמנתם מים בחניון נחל צאלים יש להגיע אליו אם לא, ממשיכים מספר ק"מ יריצים לחלוטין לכיוון שביל הרץ במצדה.

עולים למצדה וכאן ניתן להצטייד במים, לקנות משהו בקיוסק וממשיכים במגמת עליה על כביש ערד מצדה ולכיוון ראש מעלה ענבה. יורדים בנחל צאלים לכיוון חניון הלילה כאן נפגוש את המים שהטמנו קודם. (שביל שחוזרים אליו).

עכשיו הכיוון הוא למעלה צאלים ולאחר עליה תלולה וטכנית זו, מגיעיפ לחניון משמר דרום , מקיפים את אגן נחל משמר יורדים את הירידה האחרונה אשר היא תלולה וטכנית וחוזרים להתחלה.

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול:

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן