אולטרה מירון – Meron Holy Trail

אופיר ורדי 5/04/2019

אזור הר מירון מספק לנו מסלול  קשוח של 58 קמ עם 2,700 מטר טיפוס. בחודשי האביב כאשר הכל ירוק ופורח וכאשר יש זרימה בנחלים זה מסלול מרהיב ומאתגר.

למעשה יש שני סיבובים מחניון הפיתול – ההתחלה מזרחה במעבר מסומן מתחת לכביש 866 (ניתן פשוט לחצות בזהירות את הכביש), ממשיכים דרום מזרחה על שביל ישראל בנחל מירון במגמת ירידה במסלול יפהפה שמוביל לנחל עמוד, עוברים את בריכות שכווי, ממשיכים בירידה תוך חציה מידי פעם של הנחל, לאחר כ-6 ק"מ עליה קצרה לעבר עין כובס, ממשיכים דרומה ובמגמת ירידה דרך יער לימונים עד לחניון נחל עמוד תחתון אשר בו קיים ברז למילוי מים.  מכאן מתחילה עליה ארוכה הכוללת את עליית מצפה ימים התלולה שסיומה בכביש  866. סיימנו 21 ק"מ.

יש לחצות את הכביש בזהירות וממשיכים עוד 5.5 ק"מ על שבילים לבנים הכוללים ירידות וטיפוסים, חוצים את הר שמאי  כאשר בק"מ 27 מגיעים לפיצול בעין זבד ממנו פונים ימינה/מזרחה חזרה לחניון הפיתול – התחנה שלנו. שם ניתן למלא שוב מים ומזון מהרכב וחוזרים חזרה דרך עין זבד לשביל ישראל המטפס לחניון הפסגה בק"מ 35 – שם קיימת נקודת מים נוספת.  ממשיכים לעבר שביל הפסגה הטכני היורד מטה עד לחורבת חממה , שם בק"מ 40 יש נקודת מים נוספת אליה נחזור בק"מ ה-47. ממשיכים מערבה במגמת ירידה לנחל נרייה, וחזרה עם הלופ בסינגל העובר בחורש סבוך דרך נחל מורן עד חורבת חממה לריענון נוסף, ממשיכים חזרה בשביל ישראל עד לחניון הפסגה  ואז ממשיכים במגמת ירידה על הסינגל השחור היורד לישוב מירון דרך הר הילה, חוצים את הישוב מירון, עוברים בזהירות בקבר רשב"י (החבר'ה שם מאוד לא נחמדים)  וממשיכים מטה לסיום לחניון הפיתול.

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול:

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים וקובץ מסלול gpx הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן