אולטרה ים אל ים מאכזיב

אופיר ורדי, 25/03/2020

החלטתי לצאת לאולטרה נוסף והפעם מים אל ים – מאכזיב דרך הר מירון לכנרת.

בחרתי במסלול הקלאסי של ים אל ים – מתחילים מהחניון באכזיב, והקילומטרים הראשונים די שטוחים ומשעממים לאורך מטעי בננות – בעצם עד לעבדון.

אחרי שעוברים את הכביש לעבדון נכנסים למסלול נוח לאורך נחל כזיב. מידי פעם יש לחצות את הנחל ואי אפשר להמנע מלהרטיב את הרגלים. לאחר כ-18 ק"מ מההתחלה, עוזבים את נחל כזיב ומתחיל טיפוס בשביל אבירים עד למצד אבירים. שם, בחניון אבירים ניתן למלא מים.

ממשיכים בשביל בנופים היפים של הגליל ובמגמת עליה, נעלה בנחל נרניה עד לחורבת חממה – נקודת מים נוספת. ממשיכים להר נריה למצפה הלבנון בהר מירון – נקודת שיא הגובה של המסלול. מכאן בעצם מתחילה ירידה ארוכה עד לכנרת.נעבר בעין זבד, חניון הפיתול, נחל מירון ונחל עמוד, בריכות שכווי, עד לחניון נחל עמוד תחתון. הירידה בנחל עמוד טכנית ולכן איטית.

אני המשכתי בשביל מקביל לנחל עמוד, התחברתי לנחל עמוד והגעתי לגינוסר. 75 ק"מ עם 2,000 מטר טיפוס.

מסלול נחמד הים אל ים הזה, פעם הבאה אעשה אותו מהכיוון ההפוך – למסלול ההפוך – ים אל ים מהכנרת לים התיכון לחצו כאן

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול:

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן