ריש לקיש, אלון הגליל, שימשית, הסוללים והושעיה

מאת: אופיר ורדי 01/12/2021

בגליל התחתון יש לא מעט סינגלים של אופניים שמן הראוי כבר זמן רב היה לחבר אותם למסלול אחד מתגלגל וזורם.

התוואי באזור הוא גבעות מתגלגלות – ובכלל, סינגלים של אופניים, מאפשרים לנו, רצי השטח, תנועה "יריצה" – כלומר שטח לא יותר מידי טכני ובלי הרבה עליות וירידות תלולות אשר מאפשר ריצה רצופה.

אז חיברתי מספר סינגלים באזור:

ריש לקיש והושעיה

שמשית

הסוללים

אלון הגליל

על מנת לייצר מסלול מעגלי של כ-53 ק"מ עם כ-1,400 מטר טיפוס. ניתן כמובן ליצור קומבינציות אחרות מבחינת אורך המסלול.

המסלול מתחיל ליד קיבוץ הסוללים, נכנסים לסינגל הסוללים, משם לסינגל אלון הגליל, עוברים לסינגל ריש לקיש והושעיה, ממשיכים לסינגל שמשית ולנקודת ההתחלה. מי שאוהב לראות פרות – יהנה – יש מלא פרות במסלול. כל התוואי הוא על סינגלים ומעט שבילים לבנים.

החלטתי להתחיל בחניה של סינגל שמשית / נחל ציפורי על מנת לאפשר נקודות מים כל כ-17 ק"מ ופחות. ניתן להכנס לישובים שמשית ואלון הגליל ולבקר במכולת, אם עושים את המסלול ביום חם ורוצים פינוק של גלידה / קולה וכדומה.

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול:

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים וקובץ מסלול gpx הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן