עין גב, סוסיתא ומה שנכנס

אופיר ורדי 10/09/20

מידי שנה, בחודש ספטמבר, אני יוצא לעליה לרגל – לסוסיתא. ההתחלה היא תמיד מעין גב והדרך מתפתלת ותלולה. לאחרונה, מישהו החלט לסלול את חלק מהדרך כנראה כהכנה להפיכת סוסיתא לגן לאומי – ואז כבר לא אוכל לרוץ לשם. חבל.

מסלול ראשון – סוסיתא ומצפה אופיר

הפעם המסלול כלל 22 ק"מ עם 800 מטר טיפוס – הפעם, כרגיל, עולים לסוסיתא, ממשיכים על הרמה לכיוון מצפה אופיר, יורדים לקרן עין גב וחוזרים בחזרה.

הירידה מקרן עין גב היא אחת הירידות המאתגרות – תלולה, עם דרדרת ולא סתם הולחט שהמסלול סגור לכאורה. אבל לנו, רצי השטח, השטח תמיד פפתוח עם כל הסכנות הנלוות אליו. שטח זה לא מקום סטרילי ויש להפעיל שיקול דעת מתאים בהתאם לרמת המיומנות והניסיון של כל אחד ואחת.

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול:

מסלול נוסף מעין גב הכולל את סוסיתא:

מסלול מעט יותר מאתגר – 20 ק"מ עם 1,000 מטר טיפוס. ההתחלה, כרגיל מעין גב. הפעם רצים לכיוון צפון, במסלולים פחות מוכרים – עולים ויורדים מתחת לקרן עין גב, ואז עולים שוב לכיוון בני יהודה הישנה. מכאן, יורדים ועוברים דרך קרן עין גב שהירידה משם היא בין התלולות שיש במיוחד לאור הדרדרת, וממשיכים לכיוון עין גב. לא חוזרים לנקודת ההתחלה אלא עולים לסוסיתא במסלול הרגיל ויורדים את אותו מסלול בחזרה לרכב.

למסלול לחצו כאן:

תמונות מהמסלול:

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים וקובץ מסלול gpx הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן