כרמל פיקס אולטרה

אופיר ורדי, 07/06/2020

שני מסלולי ריצה מאתגרים בכרמל

הראשון – אולטרה כרמל מהמוחרקה 64 ק"מ

אני מסתכל על השעון והוא טוען שהטמפרטורה 38 מעלות. מאחר ואני רץ עם שני שעונים, ביקשתי חוות דעת מהשעון השני, אשר הסכים עם השעון הראשון.
היום ניגשתי לריצה השניה בטרילוגיה של הכרמל. המסלול לא היה ממש ברור – תכננתי ריצה בכמה סינגלים שלא היה ברור אם אפשר בכלל לרוץ בהם ולכן לא ידעתי מה יהיה המסלול.

אם הריצה הקודמת הייתה במוטיב של מזרח מערב, הריצה הזאת הייתה במוטיב של דרום צפון.

ההתחלה מאזור התעשיה של יקנעם, משם עולים למוחרקה וומשיכים לכיוון דרך נוף כרמל. מדרך נוף כרמל נרד בואדי עלי-א-נדין למצודת הבמה. הירידה בואדי לאורך הנחל לא קלה אולם יפה במיוחד. נעלה לאורך הצינור בחזרה לדרך נוף כרמל. נמשיך בדרך נוף כרמל ונרד בשביל הדרוזים ליגור על מנת לעלות בחזרה בשביל ישראל ועד לכביש 672 – צומת דמון. ממשיכים לאורך הכביש בשבילים לבנים במורד הכרמל וניתן גיחה קצרה לעין קדם להתרעננות. חצי מסלול מאחורינו, נעלה למערת אורנית ומשם בשבילים סבוכים בהתחלה ושבילים לבנים בהמשך לנחל כלח ובחזרה לצומת דמון.

יורדים בנחל אלון לבקעת אלון ועולים לעוספיה ומשם למוחרקה וחזרה לרכב.

מסלול מאתגר מאוד – 64 ק"מ עם 2,400 מטר טיפוס.

הערכתי שתוך 9 שעות אני מסיים אולם לא לקחתי בחשבון את זה שהשעונים יתחילו להגזים עם הטמפרטורה – ממש נאלצתי לנהל את ההתמודדות עם החום, לא פשוט לרוץ במשך שעות ארוכות בשמש בחום כבד – מלבד הדאגה הברורה לא לקבל מכת חום, צריך לזכור שיש חטיפים שלא ממש מתמודדים טוב ודי מאבדים צורה (אם כי הטעם נשאר אותו הדבר).

אני לא זוכר מתי פעם אחרונה הלכתי במישור, אולם הפעם, מידי פעם, נאלצתי ללכת בקטעים יחסית מישוריים. הקיץ מגיע ואם אתם רצים בשעות החמות, תקשיבו לגוף – להתייבש זה משחק ילדים, מכת חום זה כבר הליגה של הגדולים.

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול

המסלול השני – טכני ותלול – 47 ק"מ

מסלול במוטיב ממזרח למערב עם למעלה מ-2,400 מטר טיפוס

נעלה ונרד כמעט בכל שביל מיגור ובכרמל. מתחילים ביגור ועולים בנחל יגור אשר אינו מאפשר ריצה, בולדרים, סולמות – עולים עד לעוספיה וחוזרים בחזרה בשביל הדרוזים.

עכשיו נעלה שוב בשביל ישראל, ולאחר שנחצה את פסגת הכרמל נמשיך לרדת בשביל ישראל עד להר שוקף. ממשיכים בשביל ישראל לחניות רקית, מערת ישך עד למערת נחל אורן. נעבור במערת אצבע ונעלה בסמוך לימין אורד, נצפה מקרוב על מלון יערות הכרמל, ונחזור להר שוקף. נמשיך בשביל שבתחילתו לבן ואז הופך לסינגל לעין אלון, נחל אורן ונחל אלון, ונחזור ליגור בשביל הירוק.

מסע מאתגר ומתגמל

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים וקובץ מסלול gpx הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן