מרתון מעלה צלויים בהרי ירושלים

אופיר ורדי, 16/05/2021

לאחרונה חשבתי איך אפשר לרוץ מרתון בהרי ירושלים עם טיפוס משמעותי חוץ מה-monster marathon המפורסם.
האמת נמאס לי מאזור מערת שמשון, נחל שורק והעליה למערת הנטיפים.

לבסוף הצלחתי לבנות את מרתון מעלה צלויים – 43 ק"מ עם למעלה מ-2,200 מטר טיפוס.

ההתחלה ממערות בני ברית. עולים בשביל ישראל עד דרך נוף צפונית, ממשיכים לכיוון שורש, יורדים לכביש 1 ועולים בחזרה לדרך המשלטים. נמשיך ונתחבר לשביל ישראל בירידה עד לאנדרטת מח"ל – נקודת המים הראשונה.

משם עולים עד לבית מאיר בשביל לרדת בנחל כרמילה עד למטה ואז עולים בחזרה לדרך נוף צפונית, נרוץ בה עד לשביל ישראל ובחזרה למערות בני ברית ולרכב. סיבוב ראשון נגמר אבל אנחנו רק באמצע.

עולים את מערות בני ברית ואז יורדים מערבה בשבילים פחות מוכרים. לקראת סוף הירידה נתקל בגדר ובאתר בניה – מדובר על אתר הטמנת טילים בליסטים אטומים סודי החוסם את המסלול, אולם נרוץ צמוד לגדר עד לכביש שם נוכל להתחבר שוב למסלול.

עכשיו מתחילה החגיגה – מעלה צלויים. מדובר על העליה הארוכה במסלול, שבכל שעה שתגיעו אליה פשוט תיצלו בשמש. עליה ארוכה עד לכסלון. בסופה תהיו צלויים כהוגן אולם הכנתי פיצוי.

חוצים את כסלון, יורדים קצת ואז עולים לרזיאל – לאחר כקילומטר נגיע לעין רזיאל, מעיין מרענן, עמוק וקפוא, מי שרוצה נכנס, מי שלא רוצה גם נכנס.

יורדים בירידה ארוכה לנחל כסלון עד לעליה האחרונה במסלול – מעלה ספיבק לדרך נוף דרומית ומשם יורדים מספר קילומטרים בחזרה לרכב.

למסלול לחצו כאן

תמונות מהמסלול

הרשמו לקבלת עדכונים
Loading

בכל פעם שיפורסם מאמר חדש באתר תקבלו מייל. המנויים מקבלים תכנים יחודיים שאינם מתפרסמים במקורות אחרים. אנחנו לא שולחים פרסומים או ספאם

תאור המסלולים וקובץ מסלול gpx הוא תיאורטי בלבד. חלק מהמסלולים כוללים קטעים מסכני חיים! היציאה למסלול היא באחריותכם בלבד! לפני יציאה למסלול יש לברר את תנאי מזג אוויר, שטחי אש, אישורי ואיסורי תנועה. רק חלק מהמסלולים נבדקו בפועל ויתכנו שינויים לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן